بایگانی بخش اخبار کنگره

| جستجوی پیشرفته | تعداد کل مطالب: 17 | تعداد کل بازدید های مطالب: 28,542 |
نمایش مطالب منتشر شده از تاریخ   تا تاریخ


img_yw_news
شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ -

برنامه زمانبدی ارائه مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر

برنامه زمانبدی ارائه مقالات پذیرفته شده به صورت پوستر دوستان گرامی که به کنگره بین‌المللی ترومبوز و هموستاز ایران مقاله ارسال کرده‌اند برنامه زمان‌بندی ارائه مقالات در جدول زیر قابل مشاهده می‌باشد. برای رویت یا دانلود می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کنید. برنامه زمان‌بندی مقالاتی که به صورت ارائه شفاهی در کنگره پذیرفته شده‌اند نیز در برنامه اصلی کنگره قابل مشاهده می‌باشد. جدول زمان‌بندی ارائه مقالات به صورت پوستر

img_yw_news
شنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۶ -

برنامه تفضیلی کنگره بین‌المللی ترومبوز و هموستاز ایران

برنامه تفضیلی کنگره بین‌المللی ترومبوز و هموستاز ایران

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ -

پیام مدیرعامل کانون هموفیلی ایران

پیام مدیرعامل کانون هموفیلی ایران به مناسبت  14 ژوئن  (24 خرداد) روز جهایی تجلیل از اهدا کنندگان خون هموطنان ارجمند: برای کمک در شرایط اضطراری به هموطنان نیازمند به خون الان به صف داوطلبین اهدای خون مستمر بپیوندید هر سال روز 24 خرداد مصادف با 14 ژوئن، را به  نام روز جهانی اهدای خون جشن می‌گیرند. تعیین این مناسبت جهانی با سه هدف اساسی: 1-  افزایش آگاهی مردم در رابطه با نیاز به خون و فرآورده‌های خونی سالم 2-  تقدیر و تشکر از اهدا کنندگان خون به نیابت از گیرندگان خون که هیچگاه فرصت آنرا نمی‌یابند که از این انسان‌های نیکوکار سپاسگزاری نمایند 3-  دعوت مردم به پیوستن به جمع داوطلبین مستمر اهدای خون انجام پذیرفته است.

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ -

مراسم روز جهانی اهدای خون در انتقال خون خوزستان

شرکت مدیر دفتر نمایندگی خوزستان کانون هموفیلی ایران در مراسم روز جهانی اهدای خون در انتقال خون خوزستان برنامه با هدف تقدیر از اهداکنندگان مستمر خون بود به جهت مصادف بودن روز جهانی تقدیر از اهدا کنندگان خون 24 خرداد به علت مصادف شدن با ایام سوگواری و شب‌های قدر در تاریخ 22 خرداد برگزار گردید. (سرکار خانم فرامرزیان پور  و تقدیر از اهدا کنندگان در حضور مدیران انتقال خون استان)

img_yw_news
پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ -

تقدیر از اهداکننده گان خون در سازمان انتقال خون تهران

دفتر مرکزی کانون هموفیلی ایران با همکاری دفتر تهران دیروز به مناسبت روز جهانی تجلیل از اهدا کنندگان در پایگاه انتقال خون تهران از اهدا کنندگان خون تقدیر نمودند. سررسید سال 1396 که مناسبت 50 سالگی کانون هموفیلی ایران انتشار یافته و  مزین به عکس دکتر فریدون علا بنیانگذار سازمان انتقال خون است و یک شاخه گل به اهدا کنندگان خون هدیه شد.

img_yw_news
شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ -

راهنمای تهیه پوستر کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز ایران

باتوجه به حجم بسیار زیاد مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنگره و عدم امکان ارائه آنها به صورت سخنرانی، عمده مقالات در قالب پوستر و در زمان‌های معین ارائه می‌گردند که برنامه زمانبندی آن به زودی از طریق سایت کنگره اعلام خواهد شد. در این کنگره تلاش است که پوسترها به نحوی تهیه و ارایه گردند که شرکت کنندگان در زمان‌های تعیین شده و کوتاه به راحتی بتوانند موضوعات مورد علاقه خود را مورد مطالعه قرار دهند. این راهنما به ‌منظور یکسان‌سازی پوسترهای کنگره تهیه شده است تا پوستر مقالات با طرحی یکسان و کاملاً هماهنگ تهیه و تایپ شوند. (رنگ‌بندی، جانمایی مطالب، عناوین، فونت و سایز مطالب و ...) توجه شود که فرمت ظاهری این راهنما و نگارش آن منطبق با دستورالعمل مورد قبول کنگره است.

img_yw_news
یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

فراخوان مقاله

آغاز پذیرش مقاله برای کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز ایران به اطلاع کلیه اساتید و همکاران و دانشجویان عزیر می‌رساند که دبیرخانه کنگره آماده پذیرش خلاصه مقالات برای کنگره بین‌المللی ترومبوز و هموستاز ایران می‌باشد. شورای سیاست‌گذاری کنگره با بررسی‌های به عمل آمده موضوعات زیر را به عنوان محورهای اصلی کنگره در نظر گرفته است.  محورهای کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز ایران:

img_yw_news
یکشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ -

روز جهانی هموفیلی و گرامی‌داشت 50 سالگی کانون در روزهای 27 و 28 فروردین

کانون هموفیلی ایران به مناسبت روز جهانی هموفیلی  و گرامی‌داشت 50 سالگی کانون در روزهای 27 و 28 فروردین دو برنامه یکی اجتماعی در هتل المپیک که جناب آقای دکتر ایازی، جناب آقای دکتر پورفتح الله ریاست سازمان انتقال خون ایران، جناب آقای دکتر جمالی و جناب آقای دکتر چراغچی ( نماینده سازمان های مردم نهاد در هیات نظارت ملی ) به جامعه هموفیلی ایران افتخار حضور دادند.

img_yw_news
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۶ -

گزارش 2015 فدراسیون جهانی هموفیلی

گزارش 2015 فدراسیون جهانی هموفیلی درباره آمار بیماران جهان، میزان افزایش معدل مصرف دارو بر مبنای فاکتور 8 از 111کشور جهان از جمله ایران

img_yw_news
سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

صدای یک بیمار از لرستان

مرا هم بشمارید. برای شنیدن صدا بر روی عکس کلیک کنید.

img_yw_news
سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

صدای یک مادر بیمار از پیرانشهر

صدای یک مادر بیمار از پیرانشهر که از مشکلاتش می گوید. برای شنیدن صدا بر روی عکس کلیک کنید.

img_yw_news
سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

صدایشان دختران و ماردان ما را بشنوید

صدایی دیگر از عزیزان مبتلا به بیماری اختلالات انعقادی، بیمار گرامی به زبان زیبای کردی از مشکلات اش می گوید. برای شنیدن صدا بر روی عکس کلیک کنید.

img_yw_news
سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

صدایشان را بشنوید

  صدایی که می شنوید خانمی از تهران با مشکل انعقادی ون ویلبراند تیپ یک می باشد. برای شنیدن صدا بر روی عکس کلیک کنید.

img_yw_news
سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ -

افق های فرا روی جامعه هموفیلی جهان و ایران

الف -  ژن درمانی در هموفیلی: ژن درمانی که از آرزوی های بزرگ جامعه هموفیلی جهان بوده است سالهاست که گام به گام به عملی شدن نزدیک می شود. امروز یکی از جذابترین تحقیقات در این حوزه را ژن درمانی در هموفیلی  به خود اختصاص داده است. این تحقیقات در گام اول تغییر وضعیت بیمار از وضعیت شدید به خفیف هدف گذاری شده بود که طی 5 سال اخیر با موفقیت توام بود و راه برای مرحله آزمایش انسانی باز گردیده است . طی دو سال گذشته گزارش هایی از روش های نوین که اساسا جایگزین نمودن ژن سالم به جای ژن معیوب را هدف قرار داده است منتشر گردیده که بسیار امیدوار کننده است. ژن درمانی گام به گام پیشرفت می کند و موجی از امیدواری را برای جامعه هموفیلی به ارمغان می آورد. آیا این روش می تواند تغییر بزرگی را در شرایط زندگی نسل فعلی هموفیلی ها ایجاد نماید؟ سوالی است که پاسخ به آن ساده نیست ، اما شتاب پیشرفت علم در این حوزه ها می تواند بد بین ترین بیماران را به آینده ای روشن امیدوار نماید.

img_yw_news
دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ -

حکایتی بزرگ از مردی بزرگ

متن اولین نامه شادروان جمال محاسب از موسسین کانون هموفیلی ایران  خطاب به والدین بیماران هموفیلی درسال 1345 هجری شمسی حکایتی بزرگ از مردی بزرگ کودکی زجری میکشد، تحقیر میگردد، پدری متأثر است، احساس مسئولیت وجودش را می خورد، کاری از او ساخته نیست. مادری در خفا گریه می کند، همیشه اثر حزن و اندوه در قیافه اش هویدا است، پیر میشود، میسوزد، دائم دلهره و دلواپسی دارد، حتی گاه و بیگاه از خواب می پرد، فریاد می زند می ترسد که کودکش زمین خورده باشد. هر بار کودکش آسیب می بیند، دنیایی بر مغزش کوفته می شود. رفته رفته بیماری به بیماری اصلی افزوده می گردد. راهی نیست جز صبر و بردباری.چه باید کرد. دردها را بروی هم بریزیم، نیروها را جمع کنیم، همدردها را به هم نشان دهیم تا شاید آبی بر آتش مادران و مرهمی بر زخم فرزندان بی گناه ما باشد، شما و من هر کدام خرج ها نموده ایم، راه ها طی کرده ایم، پس چه بهتر است که این تجربیات برای جمعی استفاده شود، پزشکی دلسوز و فداکار را انتخاب نمائیم که هدفش عالی، همتش بلند باشد. کیسه جمع آوری پول ندوخته باشد وجدانش بیدار باشد، به حکم وظیفه خدمت نماید، درک احساس دلواپسی مادران و مشکلات پدران بیمار را بنماید.

img_yw_news
دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۶ -

رو نمایی از پوستر روز جهانی هموفیلی

حمایت از میلیون ها زن و دختر مبتلا به انواع اختلالات انعقادی صدایشان را بشنوید احمد قویدل مدیر عامل کانون هموفیلی ایران با رو نمایی از پوستر روز جهانی هموفیلی در گفت و گو  با خبرنگاران گفت: امسال در شرایطی به استقبال روز جهانی هموفیلی می رویم که این مناسبت مقارن با 50 سالگی کانون هموفیلی ایران است. شادروان جمال محاسب که از بنیان گذاران اصلی کانون هموفیلی ایران بودند که با یکدنیا آرزو و با خوشفکری موسسه ای را پایه گذاری نمودند که در سایه تلاش های آن دولت ها به مشکلات بیماران هموفیلی در حدود قابل قبولی به درمان و داروی بیماران توجه نمودند. کانون هموفیلی ایران در حالی 50 سالگی خود را جشن خواهد گرفت که اولین نسل بیماران میانسال و کهن سال با امیدواری به حیات خود ادامه می دهند. سن امید به زندگی در بیماران هموفیلی نظیر کشورهای رشد یافته جهان به شاخص امید به زندگی کشور نزدیک شده است. ما درحالی جشن 50 سالگی را برگزار می کنیم که هموفیلی ها و دیگر بیماران مبتلا به انواع بیماری های خونریزی دهند مزه شیرین پدر بزرگ شدن و مادر بزرگ شدن را می چشند. تغییر روش درمان کودکان هموفیلی تا 15 سال خبر از آینده ای بدون معلولیت برای کودکان هموفیلی می دهد.

img_yw_news
شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۵ -

راه‌اندازی پایگاه جدید

پایگاه کنفرانس راه‌اندازی شد. هدف از راه‌اندازی پایگاه جدید تسریع اطلاع‌رسانی عملکرد کنفرانس، گسترش خدمات‌رسانی به پژوهشگران رشته‌های مرتبط و ایجاد امکان برقراری ارتباط بین محققین این رشته بوده است. به زودی اطلاعات کنفرانس و نحوه ثبت نام و ارسال مقاله در پایگه قرار خواهد گرفت.


کلیه حقوق این وب سایت متعلق به کنگره بین المللی ترومبوز و هموستاز ایران می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2018 All Rights Reserved | International Congress on Thrombosis and Hemostasis of Iran

Designed & Developed by : Yektaweb